ايميل من کتابهاي گيتار فلامنکو تکنيکهاي گيتار فلامنکو توکه هاي گيتار فلامنکو تاريخچه گيتار فلامنکو اساتيد گيتار فلامنکو گالري عکس خانه

PACO PEŃA

  پاکو پنیا ، ژوئن 1942 در کوردوبای اسپانیا متولد شد .

وی در سنین خیلی پائین نوازندگی گیتار را آموخت ، در سن دوازده سالگی زندگی حرفه ای خود را به صورت همراهی با کمپانیهای مختلف فلامنکو در اسپانیا شروع کرد.

بعد از سفر به انگلستان با یکی از کمپانیها در سال 1963 ، او تصمیم گرفت که وقت خود را بین لندن و اسپانیا تقسیم کند .در سال 1966 او ساکن لندن شد و به عنوان یک هنرمند در کنسرتها و آثار ضبط شده شناخته شده و با اجرای آثاری در تلویزیون و رادیو به یک زندگی بسیار موفق دست یافت . از سال 1980 او یک فستیوال بین المللی سالیانه گیتار را در شهر کوردوبا راه اندازی کرد.

کمپانی رقص اسپانیایی او سالهاست که از شهرت زیادی هم در انگلستان و هم در سایر کشورها برخوردار است . اگر چه پاکو پنیا یک گیتاریست فلامنکو و دنباله روی رامون مونتویا و نینو ریکاردو می باشد اما او به وسیله ارتباطات گسترده خود با گیتاریست کلاسیک ، جان ویلیامز و اخیرا با گیتاریست آرژانتینی ادواردو فالو و گروه شیلیایی "Inti-illimani" و دیگران سعی می کند محدوده شنوندگان و دوستداران فلامنکو را توسعه دهد .

 

 

 

 

جهت دیدن عکس با اندازه واقعی روی آن کلیک کنید

Copyright 2003 flamenco.bizhat.com. All Right Reserved. Designed by Armin Nazari